Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Wyjaśniamy na czym polega czyszczenie parowe i jakie są jego przewagi w porównaniu z tradycyjnymi metodami czyszczenia dywanów, materacy i tapicerki

Zalety czyszczenia parą

Naturalne i ekologiczne

Gorąca para pozwala skutecznie usunąć nawet najtrudniejsze zabrudzenia z czyszczonych powierzchni bez konieczności stosowania detergentów i innych chemicznych środków czyszczących. Pod wpływem wysokiej temperatury cząstekczki brudu odspajają się od tkaniny lub powierzchni i mogą zostać z łatwością usunięte za pomocą zintegrowanego odkurzacza parowego (czyszczenie dywanów, materacy i tapicerki, mycie okien) lub za pomocą delikatnej ściereczki z mikrofibry (czyszczenie fug, mycie glazury, terakoty, gresu, armatury).

Posiadane przez nas urządzenie posiada opcję równoległej aplikacji środka czyszczącego. Korzystamy z tej opcji uzupełniając wykonywane przez nas zabiegi aplikacją lanoliny. Jest to w pełni bezpieczny i naturalny środek wspomagajacy czyszczenie. Pomoga ona w usuwaniu tłustych zabrudzeń, a jednocześnie nadaje miękkość i połysk czyszczonym powierzchniom.
Perfekcyjna czystość

Powierzchnie twarde, takie jak szyby, lustra, glazora, tereakota czy gres porowate. Nawet gładkie powierzchnie, obserowowane pod mikroskopem pokryte są drobnymi szczelinami i nierównościami, w których gromadzą się wszelkiego rodzaju zabrudzenia.

Tradycyjne mycie takich powierzchni, nawet przy zastosowaniu silnych detergentów lub środków czyszczących nie jest w stanie skutecznie usunąć zabrudzeń i drobnoustrojów osadzonych w mikroszczelinach.

Gorąca para aplikowana pod wysokim ciśnieniem dokładnie penetruje wszystkie pory i szczeliny, usuwając z nich brud. Kilkukrotnie wykonywaliśmy test, w trakcie którego jedną cześć powierzchni dokładnie czyściciliśmy w sposób tradycyjny (szmatką z detergentem), a drugą - za pomocą gorącej pary. Fragmenty poddane czyszczeniu parowemu były nie tylko wizualnie czystsze, ale również zdecydowanie gładsze i przyjemniejsze w dotyku...
Działanie dezynfekujące

Czyszczenie parowe to idealny sposób na pozbycie się wszystkich szkodliwych drobnoustrojów. Wysoka temperatura błyskawicznie zabija:

 - roztocza kurzu domowego,

 - zarodniki pleśni,

 - bakterie i wirusy,

 - owsiki, lambrie i inne pasożyty,

 - pchły, wszy i inne insekty,

Z tego względu czyszczenie parowe to zabieg szczególnie polecany w pomieszczeniach zajmowanych przez małe dzieci, jako element profilaktyki przeciw alergii, pasożytom i nawracającym infekcjom.

Okresowo wykonywana dezynfekcja gorącą parą materacy, pościeli, dywanów, maskotek i innych przedmiotów, z którymi maluchy mają codzienny kontakt jest świetnym sposobem ochrony przez wszelkimi czynnikami infekcyjnymi.

Zadzwoń teraz! tel. 506-225-343
Napisz wiadomość!
Odwiedź nas
Gniezno