Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Czyszczenie dywanów gorącą parąOferta parowego czyszczenia dywanów skierowana jest do osób oczekujących bezpiecznego, naturalnego prania dywanów bez użycia środków chemicznych. Zaletą tej metody czyszczenia, oprócz braku zastosowania chemii, jest także możliwość normalnego korzystania z dywanu praktycznie po zakończeniu prania. Dywany są praktycznie suche - gorąca para wodna nie pozostawia resztkowej wilgoci w runie dywanie.

Oczywiście, w przypadku silniejszych zabrudzeń czyszczenie parowe nie jest w stanie zapewnić takich samych rezultatów jak pranie ekstrakcyjne z zastosowaniem dużych ilości wody oraz specjalistycznych środków piorących. Dlatego też, pranie dywanów gorącą parą polecamy w następujących sytuacjach:
 - czyszczenie dywanów w pomieszczeniach, przeznaczonych dla małych dzieci (dezynfekcja dywanów i usunięcie roztoczy, bakterii i innych czynników infekcyjnych),
 - czyszczenie dywanów w mieszkaniach osób cierpiących na atopowe zapalenie skóry, nie tolerujących środków chemicznych (w przypadku nadwrażliwości na detergenty czyszczenie parą jest jedynym dopuszczalnym sposobem na usunięcie zabrudzeń).
 - szybkie odświeżenie dywanu lub wykładziny (powierzchnie lekko zabrudzone nie wymagające dogłębnego czyszczenia), bez konieczności czekania na jego wyschnięcie.

Czyszczenie parowe można wykonywać wyłącznie na dywanach dobrze tolerujących wysokie temperatury. Z tego względu dywany wełniane i inne dywany wykonane z włókien naturalnych nie powinny być czyszczone parą, gdyże to doprowadzić do ich uszkodzenia. Natomiast w przypadku dywanów syntetycznych i akrylowych czyszczenie gorącą parą jest zabpiegiem w pełni bezpiecznym i możliwym do regularnego stosowania.

Zadzwoń teraz! tel. 506-225-343
Napisz wiadomość!
Odwiedź nas
Gniezno